ÜYELİK SÖZLEŞMESİ
Üyelik Ön Bilgilendirme

İkiler.com sitesinden alışveriş yapmak için üye olmanız gerekmez.

Üye olmadan da sipariş verebilirsiniz.

Ancak sitemize Üye olmak size alttaki avantajları sağlar;

Sadece üyelere özel olarak düzenlenen kampanya ve indirimlerden yararlanırsınız.

Alışveriş yaptıkça para puan kazanırsınız. Siparişlerinizin durumu hakkında kolayca bilgi sahibi olursunuz.

Üyelik Sözleşmesi

İş bu üyelik sözleşmesi İkiler Tekstil San ve Tic Ltd Şti ne ait www.ikiler.com adresindeki internet sitesine ücretsiz üye olmak için kabul edilmesi gereken üyelik koşullarını ve ilgili yasal bildirimleri içerir.

Bundan böyle İkiler Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti. kısaca "İkiler" www.ikiler.com web sitesi kısaca "Site" olarak anılacaktır.

ŞİRKET BİLGİLERİ

Şirket ünvanı, merkez adresi, yazılı ve sözlü iletişim bilgilerimiz alttadır;

İkiler Tekstil San ve Tic Ltd Şti.
Adnan Kahveci Mahallesi, Hatay Caddesi No:15 34528 Beylikdüzü / İstanbul

Mersis: 0470 0045 1980 0019
Ticaret Sicil Numarası:257224

Yazılı iletişim bilgilerimiz; e-posta:[email protected]
fax :0212 5552264

Sözlü iletişim bilgilerimiz; Müşteri hizmetleri telefon no: 0850 2550101 (Hafta içi 09:00-18.00 saatleri arasında)
Merkez telefon no :0212 6437156

GENEL HÜKÜMLER

İşbu Sözleşme’nin geçerliliği, yorumu ve yerine getirilmesi Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir. Sözleşme’nin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Üye’nin Site’ye üye olurken bildirdiği e-posta adresi, işbu Sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal tebligat adresi olarak kabul edilir. Üye’nin kayıtlı e-posta adresi kullanılarak yapılan her türlü bildirimin, e-postanın İkiler tarafından gönderilmesinden 1 (bir) gün sonra Üye’ye ulaştığı kabul edilecektir.

Üye, işbu Sözleşme’de yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve siteye üye olurken verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya Sözleşme’de sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz olacaktır.

Üye, İkiler'in gerekli görmesi halinde hiçbir gerekçe göstermeden veya Üye’ye sebebini bildirerek, Site üyeliğini iptal edebileceğini ve işbu Üyelik Sözleşmesi’ni feshedebileceğini peşinen kabul eder.

İkiler işbu Sözleşme’de istediği anda ve önceden bildirmeksizin tek taraflı değişiklikler yapabilir. İkiler her zaman, herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurabilir, Site’de yayınlanan fiyatlar da dahil olmak üzere hizmetin içeriğini değiştirebilir veya iptal edebilir.

Gerekli olması halinde İkiler üyelik şartlarını güncelleyebilir. Güncellenmiş üyelik şartlarını Site’de yayınlayarak, gerekli görürse Üye’ye bildirimde bulunabilir ancak İkiler'in özellikle üyelik şartları güncellemesi bildirimi zorunluluğu yoktur.Güncellenmiş üyelik şartları, Site’de yayınlandığı andan itibaren geçerlilik kazanır. Site’nin veya hizmetlerin kullanımı yayınlandığı andan itibaren yeni üyelik şartlarına bağlanmış olur.

Site’nin belirli yerlerinde,farklı kurallar ve yükümlülükler belirlenebilir. Bu bölümleri kullanan Üye, ilgili kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

İkiler bu Sözleşmeyi üçüncü kişilere devredebilir.Üye işbu Sözleşme ile, Borçlar Kanunu’nun 205 inci maddesi uyarınca Sözleşme’nin devrine şimdiden izin verdiğini gayrıkabili rücu olarak kabul, beyan ve taahhüt eder.

SÖZLEŞMENİN KURULMASI ve SONA ERMESİ

Üyelik sözleşmesinin kurulması için, istenilen Üye(lik) Bilgileri'ni ve belirlediğiniz şifreyi girmeniz, üyelik sözleşmesini okumanız, Üyelik Koşullarını ve kişisel verilerin korunması metnini kabul ettiğinizi belirten kutucuğu tıklayarak onay vermeniz, iletişim izni verdiğinize ilişkin ilgili kutucukları tıklayarak onay vermeniz ve üye ol butonuna basmanız yeterlidir.

Ad Soyad ,e-posta adresi, cep telefonu numarası ve diğer zorunlu bilgileri doğru, eksiksiz ve hatasız girmenizi rica ederiz.

Özellikle e-posta adresinizi doğru biçimde girdiğinizden ve geçerli olduğundan emin olunuz. Geçerli bir e-posta adresi üyeliğinizin onaylanması /geçerli olması için zorunludur.

Üye olduğunuzda , e-posta adresinizin geçerli olduğu varsayılarak size üyeliğinizin başarıyla tamamlandığını belirten ve kabul ettiğiniz üyelik sözleşmesini içeren otomatik bir e-posta gönderilir. Bu e-postanın teslim edilemeyen e-posta olarak geri dönmesi durumunda üyeliğiniz başlamayabilir/askıya alınabilir veya iptal edilebilir.

Üyelik işleminin tamamlanmasından sonra var ise fark ettiğiniz eksiklik veya hataları Üye Girişi kısmından ulaşacağınız Üyelik Bilgilerim bölümünde düzeltebilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşarsanız [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Dilediğiniz her zaman yukarıda belirtilen yazılı iletişim adresi/kanallarından biri ile İkilere yapacağınız yazılı bildirim ile, hiç bir gerekçe göstermeden üyeliğinizi sona erdirebilirsiniz.

Sözlü iletişim kanallarıyla üyeliğinizi sona erdirme talepleriniz güvenlik nedeniyle işleme alınmaz ancak mümkün ise kayda alınır ve yazılı onayınızı İkiler’e iletmeniz için gerekli yardım sağlanır.

İkiler'in Siteye ya da mobil uygulamaya kayıt formunda yazılmış olan veya daha sonra tarafınızca güncellenen adres, e-posta adres, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, reklam, tanıtım, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. İşbu sözleşmeyi kabul etmekle aksine bir yazılı bildirimi olmadığı müddetçe İkiler'in yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmiş olursunuz.

Üye, siteye üye olurken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmediği sürece üyeliği sona erdiğinde de verilerin toplanmasına,kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. Üye yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması, paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müspet, kısaca herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını ve İkiler'i sorumlu tutmayacağını kabul ve beyan eder. Üye veri paylaşım tercihlerini değiştirmek isterse, Müşteri Hizmetlerini arayarak, elektronik posta ve/veya SMS göndererek bu talebini İkiler'e iletebilir.

İkiler, kişisel bilgileri yürürlükte olan kanun ya da düzenlemeler ya da verilmiş olan bir mahkeme kararı, idari emir gereğince açıklaması gerektiği durumda ve Üye'nin rızasının bulunduğu takdirde üçüncü kişilere açıklayabilir.

Aynı şekilde İkiler üyeliğinizi gerekçesini belirterek veya hiç bir gerekçe göstermeden de yazılı iletişim kanallarından yapacağı yazılı bildirim ile sona erdirebilir/askıya alabilir.

Bu durumda siteye kayıtlı elektronik posta adresiniz geçerli yazılı iletişim adresi/kanalı, yasal tebligat adresiniz olarak kabul edilir. Kayıtlı elektronik posta adresine gönderilen bildirimin 1(bir) gün sonra üyeye ulaştığı kabul edilir.

İkiler tarafından gerekli görülmesi halinde,1(bir) günlük bildirim süresi beklenmeden her zaman siteye Üye girişi engellenebilir ve/veya üyelik askıya alınabilir.

ÜYELERİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ VE GENEL BİLGİLENDİRMELER

Üye, Site’yi kullanımında,Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına, yürürlükteki ikincil mevzuata, işbu sözleşmede yer alan tüm şartlara ve Site’nin ilgili yerlerinde belirtilen kurallara, uygun hareket edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Üye,yanlış, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun olmayan bilgileri Site’ye kaydedemez.

Üyenin Sitede yapmış olduğu yorumlar, açıklamalar, fikir ve düşünceler(beyanlar) ile ilgili sorumluluk üyenin kendisine aittir ve varsa hukuki ve cezai sorumluluğuna katlanacağını üye kabul beyan ve taahhüt eder. İkiler, üyenin Sitedeki hukuka aykırı beyanlarından dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmez,bu nedenle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat, idari/adli para cezalarını Üye’ye aynı şekilde rücu eder.

Üye, Site’ye üye olurken veya alışveriş yaparken verdiği kişisel ve diğer bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin hatalı olması veya gerçeğe aykırı olması nedeniyle İkiler’in uğrayacağı tüm zararları eksiksiz ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

Üye,siteye üye olurken belirlediği ve istediği zaman değiştirebileceği şifresini üçüncü kişilerle paylaşamaz,Kendi belirlediği şifrenin kullanma hakkı sadece üyeye aittir.Paylaşması durumunda, şifresinin başka kişiler tarafından kötü niyetle kullanımından İkiler sorumlu tutulamaz.Üye böyle bir durumda bütün hukuki, mali ve cezai sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul,beyan ve taahhüt eder.

Üye, internet ortamında bir başkasının IP adresini, e-posta adresini, kullanıcı adını, şifresini ve diğer bilgilerini kullanamaz ,diğer üyelerin özel bilgilerine izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz.Üye,bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ,mali ve cezai sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul,beyan ve taahhüt etmiştir.

Üyenin, bilgisayarına zarar gelmemesi amacıyla virüs koruma programı tedarik etmesi ve kurması kendi sorumluluğundadır. İkiler Site kullanıcılarına verdiği hizmet kalitesini muhafaza etmek amacıyla hali hazırda gerekli tedbirleri almıştır.

Üye, üyelik işlemleri esnasında belirttiği e-posta adresini kullanmama kararı aldığı takdirde, kullanacağı yeni e-posta adresi ile yeniden üye olabilir. Kullanıyor olduğu üyeliğin kayıtlı e-posta adresinin güncel olduğunu kabul ve taahhüt eder.

Üye, Site’nin genel güvenliğini tehdit edecek, Site’nin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek faaliyetlerde bulunamaz,diğer üyelerin ve ziyaretçilerin Site’yi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı eylemlerde bulunamaz; sunucuları veya veritabanlarını otomatik programlar yükleyip kilitleyemez,hile girişiminde bulunamaz, aksi takdirde üyeliğinin sonlandırılacağını ve bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluğu üstleneceğini kabul eder.

Üye, işbu Sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı fiili nedeniyle İkilerin uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin edecektir.İkiler,Üye’nin Sözleşme’ye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat, idari/adli para cezalarını Üye’ye aynı şekilde rücu etme hakkına sahiptir.

Üye, Site’yi kullanırken, Borçlar Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun, Kanun Hükmünde Kararnameler, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve diğer ilgili mevzuat hükümleri ile İkiler’in sunduğu hizmetlere ilişkin olarak yayınlayacağı her türlü duyuru ve bildirime uymayı kabul eder. Üye, bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul beyan ve taahhüt etmiştir.

Üye, Site’den kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden telif hakkı, ticari marka ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamındaki notları silemez veya çıkartamaz,Site’de yer alan çalışmaları ve veriyi kısmen veya tümüyle kopyalayarak kullanamaz veya kullanmaya çalışamaz. Site içerisinde yapılan yazışmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır.İkiler yazışmaların kaybolmasından ve silinmesinden sorumlu değildir. Site’de, farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılara (linkler ) ziyaretçilere bilgi ve kolaylık sağlamak amacı ile yer verilmektedir ve bu linkler ile ilgili riskler Üye’ye aittir.İkiler bu linkler yoluyla ulaşılan sitelere bu sitelerde ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmez. Site’de sunulan görsel ve yazılı içerik, kişisel kullanım içindir. Site’nin içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, videoların, animasyonların, seslerin (materyaller)her türlü hakkı saklıdır; aksi belirtilmedikçe, ticari ya da kişisel amaçlarla, izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. İkiler’in yazılı izni olmaksızın, Site’de yer alan materyallerin diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlanması veya link verilmesi yasaktır. İkiler’in Site’de yer alan çalışmaları/materyaller telif haklarına tabidir ve Üye tarafından hiç bir surette kullanılamaz, yeniden satılamaz, paylaşılamaz, dağıtılamaz, sergilenemez, çoğaltılamaz, işlenemez, bunlardan türemiş çalışmalar yapılamaz.Aksine hareket edildiği takdirde, Üye, İkiler’in uğramış olduğu veyahut uğrayabileceği tüm zararlardan sorumlu olacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.Site tasarımı ve yazılımının Üye tarafından kopyalanması veya kullanılması yasaktır. İkiler dilediği her zaman önceden bildirmeksizin ,Sitede üyelere sunulan her türlü hizmeti, ürünleri, site içeriğini, kampanya ve fırsatların içeriğini değiştirebilir, sona erdirebilir. Taraflar,ihtilaf halinde İkiler’e ait tüm dijital ve yazılı kayıtların tek ve gerçek münhasır delil olarak, HMK madde 193 e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder. Üye, yukarıda sayılan hükümlere uygun hareket etmelidir. Aksi durumda İkiler tazminat talebi dahil tüm yasal haklarının yanında ,yukarıdaki hükümlere uygun olmayan işlemleri iptal etme, Üye’nin Siteye üye girişi yaparak siteyi kullanımını durdurma, Üye’nin üyeliğine son verme, işbu Sözleşme’yi tek taraflı olarak derhal fesih etme haklarına sahiptir. Üye iş bu Sözleşme'yi onaylayarak Site'yi kullanmaya başladığı andan itibaren okuyup bilgi sahibi olduğunu kabul beyan ve taahhüt eder.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR